Sale

Najlepsze promocje z okazji Black Friday

Jak co roku rusza akcja czarnego piątku (black friday). Sprzedawcy z całego świata oferują niższe ceny. W tym roku to święto zakupów odbędzie się 27. listopada. Przybyło do nas zza oceanu i na dobre zagościło się nie tylko w Polsce ale i na całym świecie. W tym wydarzeniu biorą udział największe sklepy. Warto śledzić promocje i nie przepłacać w przyszłości. W tym przeglądzie skupiłem się na globalnych sprzedawcach, ponieważ tam znajdziemy najciekawsze promocje.

Black Friday 2020 XI 27

Sprzedawcy

Black friday to święto na skalę globalną. Jeśli szukasz dobrych ofert koniecznie zajrzyj na strony sprzedawców biorących udział w tegorocznej akcji:

 • AliExpress – znany i popularny sklep z Chin.
 • GearBest – elektronika oraz akcesoria do domu.
 • BangGood – ubrania, elektronika i wszystko czego potrzebujesz.
 • Dresslily.com – świetny sklep z ubraniami, gigantyczna baza ubrań.
 • AliBaba.com – serwis właściciela AliExpress. Umożliwia sprzedaż hurtową.

Najlepsze oferty

Duże sklepy takie jak GearBest czy AliExpress przygotowały wspaniałe oferty na ten dzień. Przegląd ofert zacznijmy od technologii.
Czarny piątek to dobra okazja na zakupy w azjatyckich sklepach. Promocje które się pojawiają są na prawdę atrakcyjne, niezależnie od tego czy potrzebujemy dużego sprzętu czy nowego kabla.

Elektronika

Poniżej zamieściłem najciekawsze oferty z kategorii technologii. Oczywiście pozycje będą aktualizowane.

AliExpress

Najpopularniejszy serwis sprzedażowy z Chin co roku przynosi wiele znakomitych promocji z okazji czarnego piątku.

Banggood

W serwisie BangGood zakupisz w Czarny Piątek (Black Friday) Urządzenia marki Xiaomi w naprawdę świetnych cenach. Poniżej zamieściliśmy kilka przykładów. Kliknij w obrazek by przejść do oferty.

Xiaomi Redmi note w cenie 178.19$
Xiaomi Redmi Note 8 taniej o 41%
Szczoteczka soniczna za 11.99$
Szczoteczka soniczna Xiaomi Mijia taniej o 55%
Ładowarka indukcyjna 19.99$.
Ładowarka bezprzewodowa Xiaomi tańsza o 51%
Słuchawki bezprzewodowe 25.99$
Słuchawki AirDots 5 taniej o 35%

GearBest

Sklep GearBest zawiera produkty należące do prawie każdej kategorii. My za najciekawsze uważamy ich ofertę elektroniki. Ceny sklepu GearBest zawsze są bardzo atrakcyjne, a dostępność towaru duża.

Zegarek marki Gocomma sportowy.
Zegarek sportowy taniej o 41%
Organizer kabli
Organizer kabli taniej o 35%
Dysk SSD w 6 dostępnych pojemnościach.
Dysk SSD w wersji 256GB taniej o 10%
Słuchawki bezprzewodowe z kablem łączącym dwie pchełki.
Małe słuchawki bezprzewodowe – 64% taniej

Sklep GearBest podobnie jak AliExpress urządził promocje jeszcze przed samym czarnym piątkiem z ograniczeniem dostępności. Stronę znajdziesz tutaj.

Czarny piątek – święto zakupów, prosto ze Stanów Zjednoczonych

W Polsce czarny piątek jest dość nową koncepcją. To święto zakupów pochodzi ze Stanów Zjednoczonym. Powstało, aby sprzedać nadwyżki sklepowe pozostałe po święcie dziękczynienia. W Polsce Black Friday pojawił się ze względu na globalizacje, która uzależnia rynki od siebie. Kolejnym powodem dla którego Black Friday wszedł do Polski jest taki, że lokalni sprzedawcy znaleźli w
tym wydarzeniu potencjał marketingowo-sprzedażowy.

Wiele Polskich firm co roku uczestniczy w tym wydarzeniu. Niższych cen możemy się spodziewać w najpopularniejszych sieciach sklepów:

 • Media Markt
 • Media Expert
 • X-KOM
 • Empik
 • Allegro
 • Home & You
 • Decathlon
 • 4F
 • Reserved
 • Smyk
 • Zalando
 • Ikea
 • Leroy Merlin
 • Deichmann
 • CCC

Warto jednak pamiętać, że prawdopodobnie najlepsze promocje znajdziemy raczej w sklepach zagranicznych. W tym artykule przedstawiłem bardzo pobieżnie ofertę azjatyckich sklepów. Chińskie sklepy od kilku lat bardzo intensywnie wykorzystują potencjał Black Friday. Promocje które oferują są nie do przebicia, dlatego w dniu 27.11.2020 na prawdę warto tam zajrzeć i zapoznać się z ich ofertą.

Dobrym pomysłem będzie również zapoznanie się z dużymi sprzedawcami i serwisami z USA. Takimi jak eBay czy Amazon.

Co warto zakupić w tym roku podczas Black Friday

Największą popularnością będą cieszyły się środki ochrony zdrowia, elektronika, ubrania i akcesoria.

Trwa pandemia, sprawia to, że jesteśmy bardziej skłonni robić zakupy online. Wpływa to na sposób w jaki używamy naszych urządzeń. Pandemia zwiększa również zapotrzebowanie na elektronikę. Elektronika co roku była bardzo ważną kategorią produktów podczas czarnego piątku. W tym roku jest to jeszcze bardziej istotna kategoria produktów. Możemy spodziewać się bardzo dużo słuchawek, kamer, ale również telefonów i mikrofonów. Generalizując, duża część ofert to będą urządzenia RTV i AGD.

Epidemia koronawirusa maksymalizuje popyt na środki ochrony takie jak maski, żele odkażające. Większość masek na naszym rynku pochodzi właśnie z Chin, dlatego już teraz opłaca się kupować maski ochronne właśnie tam. W tym roku ta kategoria będzie miała większe znaczenie niż kiedykolwiek.

Ubrania, dodatki i akcesoria od zawsze cieszą się dużą popularnością. Pandemia może zmniejszyć popyt na tą kategorię, jednak z pewnością branża modowa odegra ważną rolę także w tym roku,