Etui

Czy warto używać etui na telefon?

Delikatne telefony i drogie naprawy

Już od kilku lat przykładam sporą uwagę do wzornictwa użytkowego. W ciągu ostatnich kilkunastu lat cena smartfonów stale rośnie. Niestety podatność nowych telefonów na uszkodzenia wzrasta. Wynika to ze zmieniającej się technologii.

Jak zmiany stosowanych technologii wpływają na wytrzymałość naszych telefonów?

Chcemy lepszych ekranów, więc odeszliśmy od technologii oporowych wyświetlaczy (badających siłę nacisku na dany sektor ekranu), które były naprawdę odporne na upadki. Oczywiście zastąpiliśmy je wyświetlaczami pojemnościowymi, które wymagają warstwy szkła. 

Kolejnym krokiem do osłabienia konstrukcji telefonów okazało się ładowanie. Aby zaimplementować w telefonie bezprzewodowe ładowanie, należało zastąpić metalowe plecki urządzenia szklanymi. Jeśli chcesz poznać szczegóły techniczne polecam anglojęzyczny artykuł firmy Corning na ten temat. Szkło jest przyjemnym materiałem w codziennym użytkowaniu. Jednak jak wszyscy wiemy, ma swoje wady. Efekty niektórych z nich potrafią być naprawdę drogie.
Jako przykład posłużę się telefonem iPhone X. Ten telefon posiada bezprzewodowe ładowanie. Posiada więc szklane plecki. Tańsza naprawa poza oficjalnym serwisem stłuczonego szkiełka plecków kosztuje 500 zł (cena przykładowa serwisu iClinica. Naprawa w serwisie autoryzowanym jest dużo droższa.

Jeśli chcemy wdrażać nowe rozwiązania, które poprawiają nasze życie, musimy liczyć się z potencjalnymi zagrożeniami i wadami, które pojawiają się przy zmianach obecnych standardów. Na pytanie “Czy warto używać etui na telefon”, odpowiedź wydaje się być oczywista.

Etui na telefon – jakie wybrać?

W tym wpisie nie chcę poruszać dogłębnie tematu materiałów, z których wykonuje się szkło. Zapraszam do przeczytania wpisu poświęconego materiałom.

Cena i jakość etui na telefon

Skupmy się zatem na aspekcie wygody używania, dizajnu i funkcjonalności.
Niestety wokoło zauważam wiele tandetnych etui na telefonach. Czasem ciężko uwierzyć, że ktoś był gotów kupić tak brzydki produkt. Okazuje się jednak, że ogromną część tego rynku stanowią najtańsze etui. Nie ma w tym absolutnie nic złego. Zrozumiałe jest oszczędzanie na produkcie, który ma ograniczoną żywotność. Wiele osób zamiennie korzysta z etui na telefony i wybieraja tańsze produkty. Pamiętajmy, że nie musimy kupować okropnych etui sprzedawanych za irracjonalne kwoty na stoiskach w galeriach handlowych. Ta strona powstała, aby pokazywać alternatywne możliwości oszczędzania z innymi korzyściami. Kupując produkt na azjatyckich platformach, możesz nie tylko oszczędzić nawet kilkadziesiąt złotych, ale mieć prawdziwą możliwość wyboru. Zobacz etui na telefony, które polecamy.

Wygląd różnych etui na telefon

Czerwone etui do telefonu marki Huawei

Telefonu używamy co najmniej kilkanaście razy dziennie. Często zapominamy o tym, jak ważne jest, aby używać dobrze zaprojektowanych przedmiotów. Duża część naszych mobilnych urządzeń to naprawdę dobrze zaprojektowana technologia. Bez wątpienia kupując telefon, zwracamy uwagę na jego wygląd. Dlaczego? Ponieważ chcemy obcować z ładnymi przedmiotami. Dobre wzornictwo produktu podnosi jakość doświadczeń, związanych z używaniem produktu (z angielskiego – “User Experience”). Skoro nie jesteśmy skazani na zakup brzydkich przedmiotów, z którymi mamy styczność co najmniej kilkanaście razy dziennie, to dlaczego mamy się z własnej woli na nie skazywać.
Nie zakrywajmy naszych dobrze zaprojektowanych urządzeń, tandetnymi produktami.

Jak rozwiązać ten problem? W końcu istnieje potrzeba posiadania dodatkowej ochrony urządzenia.

Nawet najładniejsze urządzenie straci swój urok, kiedy będzie stłuczone z każdej strony. Dlatego co możemy zrobić, żeby i urządzenie było ładne i w jednym kawałku? Oto kilka możliwości:

  • Ładny case na telefon, czyli sztuka w prostocie – możesz wybrać minimalistyczne etui wykonane z TPU lub innego tworzywa sztucznego. Zapewni Ci maksimum bezpieczeństwa przy stosunkowo niskiej stracie wyglądu. 
  • Szkło z dwóch stron telefonu – znacznie mniej bezpieczne rozwiązanie od połączenia szkła na froncie z etui. Nie ochroni urządzenia przed większością upadków. W zależności od konstrukcji telefony często upadają na jeden z brzegów. Tak duża siła przyłożona do rogu urządzenia, niezamortyzowana może doprowadzić do pęknięcia szkła pomimo zastosowanych zabezpieczeń. Jednak stosując dwa szkła, bardzo efektywnie ochronimy się od wszelkich zarysowań, a nasze urządzenie będzie wyglądało prawie tak dobrze, jak bez zabezpieczeń.
  • Case z przezroczystego tworzywa sztucznego lub silikonu – porównując to rozwiązanie z TPU, zyskujemy to, że nadal będziemy widzieć nasze ładne urządzenie. Takie etui na telefon zapewni dobrą ochronę przy upadkach. Nasz telefon uniknie również wielu zarysowań. Należy jednak pamiętać, że silikon ma tendencje do przebarwień. Jeśli nosisz jeansowe spodnie, po kilku miesiącach możesz zauważyć odbarwienia Twojego silikonowego etui na telefon. Z czasem znaczna większość zmienia kolor z przezroczystego na żółty. Niestety dzieje się tak przez wpływ promieni słonecznych na silikon. Zaletą jest niska cena takiego rozwiązania.
Etui wykonane z TPU.
Etui wykonane z TPU.
Przezroczyste etui do telefonów marki Samsung
Przezroczyste, wzmacniane etui dla telefonów marki Samsung.

Podsumowując, nie jesteśmy skazani na brzydkie akcesoria do telefonów. Istnieje możliwość taniego zakupu, wysokiej jakości etui na telefon. Na naszej stronie dodajemy regularnie ciekawe propozycje w świetnych cenach. Szczerze zachęcam do poznania możliwości ochrony swojego telefonu. Dobrej jakości akcesoria pozwolą nam dłużej cieszyć się naszymi urządzeniami, a skorzysta na tym również środowisko. 

Leave a comment